Poznaj smartwatch Roneberg R8

Przyznam, że po modelu R8 nie spodziewałam się zbyt wiele. Im dłużej trwał jednak test, tym bardziej byłam zaskoczona – oczywiście pozytywnie. Okazało się, że za niewielką sumę użytkownik otrzymuje wytrzymały, porządnie zaprojektowany i wykonany zegarek, który pomoże zadbać o zdrowie i zaplanować efektywny trening.

 

PIERWSZE WRAŻENIE 

Trzeba przyznać, że producent modelu R8 naprawdę zadbał o pozytywne odczucia już w momencie otwierania przesyłki. Zegarek zapakowany jest w porządne, wytrzymałe pudełko, wręcz stworzone, by owinąć je w kolorowy papier i wręczyć komuś w prezencie. Każdy szczegół estetyczny jest tutaj doskonale dopracowany, sam zegarek również prezentuje się świetnie. Mój model z bransoletą ze stali szlachetnej i zapięciem typu mesh bardzo pozytywnie kojarzy mi się zresztą z dzieciństwem – w szalonych latach 90. podobny, choć srebrny i nieco bardziej toporny, nosił mój ojciec, prawdopodobnie nie wyobrażając sobie nawet, że zaledwie 20 lat później zegarek będzie nie tylko wskazywał godzinę, ale też… sygnalizował nadchodzące połączenie telefoniczne, o bardziej skomplikowanych funkcjach chwilowo nie wspominając.

W pudełku oprócz zegarka znajduje się kabel do ładowania oraz instrukcja w kilku językach. Instrukcję w kilku językach stanowią kompletne i wyczerpujące źródło wiedzy na temat poszczególnych funkcji zegarka. To dla mnie kolejny plus.

 

OBSŁUGA ZEGARKA I APLIKACJI

Zegarek współpracuje z popularną aplikacją, używaną także przez innych producentów smartbandów i smartwatchy, czyli H Band. Aplikacja jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, poznanie wszystkich jej funkcji i konfiguracja zajmują kilkanaście minut. Aplikacja pozwala na tworzenie statystyk dotyczących mierzonych parametrów oraz dostosowanie ustawień pod kątem użytkownika. W głównym panelu użytkownik ma dostęp do podstawowych informacji, takich jak czas i efektywność aktywności fizycznej, czas snu, tętno oraz ciśnienie krwi. Zegarek zbiera dane każdego dnia i usuwa o północy, zatem przynajmniej raz dziennie warto je zsynchronizować z aplikacją, aby zyskać pewność, że nie przepadną. W praktyce model R8 okazuje się rzeczywiście przydatny, nie tylko dla osób, które chcą tylko nieco podnieść poziom swojej aktywności, ale również dla bardziej profesjonalnych sportowców.

 

FUNKCJE SMARTWATCHA RONEBERG R8 

Smartwatch R8 łączy w sobie dobry design i wysoką funkcjonalność najefektywniejszych modeli inteligentnych urządzeń. Wśród podstawowych funkcji znajduje się oczywiście możliwość kontrolowania swojej aktywności fizycznej i wpływania tym samym na stan własnego zdrowia. Zegarek wyposażony jest w licznik kroków (na podstawie otrzymanego wyniku oblicza przybliżony dystans i liczbę spalonych kalorii), moduł służący do pomiaru tętna i ciśnienia krwi, a dodatkowo opcję śledzenia długości oraz jakości snu. Wiadomo, że nawet obecny stopień zaawansowania technologii nie do końca pozwala na idealnie dokładne pomiary za pośrednictwem smartwatcha – w końcu to „tylko” zegarek – jednak R8 sprawdza się w tym zakresie naprawdę dobrze. Minusem może być wspomniana już konieczność upewniania się, że dane z opaski zostały zarejestrowane w aplikacji, choć z moją manią do kontrolowania wszelkiego rodzaju statystyk to akurat nie był problem i wykonywałam to niejako przy okazji (tak, pierwszego dnia nawet kilkanaście razy).

Zegarek sparowany ze smartfonem może także pokazywać powiadomienia dotyczące działań w aplikacjach. Możliwe jest przekazywanie informacji o ustawionych alarmach, przychodzących połączeniach, SMS-ach czy powiadomieniach z aplikacji, np. połączonych z portalami społecznościowymi. Te funkcje domyślnie są wyłączone, za ich uruchomienie odpowiada przełącznik w ustawieniach aplikacji H Band.

Smartwatch Roneberg R8 wyróżnia się spośród innych modeli szerokim zakresem dodatkowych opcji. Zegarek może m.in. monitorować czas spędzony w pozycji siedzącej (jeśli przekroczysz ustalony limit, informuje Cię o tym wibracjami), robić zdjęcia, a nawet… kontrolować cykl menstruacyjny lub czas trwania ciąży. Po wprowadzeniu przez użytkowniczkę odpowiednich danych smartwatch obliczy datę owulacji, wskaże aktualny moment cyklu czy wyznaczy termin porodu. Choć ostatnie opcje są ciekawe i warto je przetestować, nie zalecałabym jednak stuprocentowego zaufania w stosunku do danych z zegarka… :)

 

PODSUMOWANIE 

Dobrze działające funkcje podstawowe, duży wybór opcji dodatkowych, przejrzysta, prosta aplikacja i oryginalny design – smartwatch R8 to chyba jedna z najciekawszych propozycji smartwatchy w tym swoim przedziale cenowym. W moim odczuciu to stosunkowo tani i godny polecenia zegarek dla każdego, kto chce trochę bardziej zadbać o monitorowanie swojej codziennej aktywności.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA 

MODEL: R8

WODOSZCZELNOŚĆ: IP67

BATERIA: 170 mAh

EKRAN: OLED, rozdzielczość 96 × 64

CZAS PRACY: do 12 dni

SYSTEM: Android 4.4 lub wyższy, iOS 9.0 lub wyższy

ŁĄCZNOŚĆ: Bluetooth 4.0

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.