Popraw swoją kondycję z RB18 - test zegarka

PIERWSZE WRAŻENIE

Smartband Roneberg RB18 sprzedawany jest w estetycznym i wytrzymałym pudełku o nietypowym, wyróżniającym się designie – z powodzeniem może być dzięki temu podarowany jako prezent. W opakowaniu oprócz samego zegarka znajduje się kabel do ładowania, karta gwarancyjna oraz krótka, choć wyczerpująca instrukcja w dwóch językach, w tym po angielsku. Jako purystka z pasją tropiąca wszelkie błędy językowe doceniam szczególnie to ostatnie. Instrukcja jest rzeczywiście dobrze napisana, a nie jedynie mechanicznie przetłumaczona. Widać, że roneberg naprawdę tworzy swoje produkty z uwzględnieniem rynku europejskiego! Pierwsze wrażenie po odpakowaniu smartwatcha? Jak najbardziej pozytywne – całość wygląda na solidnie wykonaną i dopracowaną.

Model RB18 jest dobrze zaprojektowany, dobrze prezentuje się na nadgarstku i przypomina zwykły zegarek. Choć zazwyczaj z ostrożnością podchodzę do zapięcia w zegarkach tego typu, w tym przypadku okazało się, że nie ma się o co martwić. Zaczep trzyma bardzo dobrze, nie ma żadnego problemu z mocowaniem ani z dopasowaniem paska do przegubu. Warto jedynie pamiętać o klasie wodoszczelności zegarka – o ile bez trudu poradzi sobie z lekkim deszczem, to dłuższa kąpiel niestety mu zaszkodzi.  

 

OBSŁUGA ZEGARKA W APLIKACJI

Zegarek RONEBERG RB18 obsługiwany jest przez aplikację H Band, dostępną na smartfonach z iOS i Androidem. Po założeniu konta w aplikacji wystarczy prosto połączyć z nią zegarek za pośrednictwem Bluetooth. Aplikacja jest do bólu prosta i intuicyjna, nie ma w niej skomplikowanych ustawień; konfiguracja pod kątem własnych wymagań zajmuje maksymalnie dziesięć minut. Główny ekran pokazuje podstawowe parametry obserwowane przez zegarek, możesz dodatkowo zmienić cele do osiągnięcia w ciągu dnia, czyli np. liczbę kroków lub długość snu. Słowem – H Band to naprawdę fajna, minimalistyczna aplikacja dla użytkowników korzystających z najbardziej podstawowych funkcji sportowych zegarków.

Po połączeniu ze smartfonem smartbanda RB18 może informować również o jego aktywności. Opcja działa najlepiej, gdy dystans pomiędzy urządzeniami wynosi ok. 1 m. Zegarek informuje o połączeniach czy wiadomościach dość silnym wibrowaniem, do którego na początku trzeba się przyzwyczaić – mimo to skutecznie daje znać o tym, że czeka na nas telefon czy wiadomość na portalu społecznościowym.

A skoro mowa o społecznościówkach… H Band umożliwia dzielenie się swoimi wynikami na najpopularniejszych portalach, na rynku europejskim skorzystają z tego użytkownicy Facebooka, Instagrama i Twittera. Opcja udostępniania wyników działa bez zarzutu, osiągnięcia pokazuje w formie zrzutu ekranu z aplikacji.

 

FUNKCJE ZEGARKA

Zegarek (oprócz dość oczywistych kwestii takich jak godzina, data czy stopień naładowania baterii) pokazuje podstawowe parametry związane z aktywnością użytkownika. Wyposażony jest w dość precyzyjny licznik kroków, który na podstawie podanej wartości określa w przybliżeniu przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Zegarek sprawdza także czas i jakość snu, dane na ten temat synchronizują się po 8.00. Dodatkiem jest moduł mierzący tętno użytkownika; opcja włącza się automatycznie w określonym czasie, choć można ją uruchomić również manualnie w aplikacji.

H Band umożliwia wybranie aplikacji, które będą wysyłać powiadomienia na zegarek. Tutaj dostępny jest szerszy wybór programów: oprócz standardowych połączeń telefonicznych i wiadomości SMS możesz dostać powiadomienia także z takich aplikacji jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter, LinkedIn, Snapchat czy Skype. Opcja działa skutecznie, choć, jak już zostało wspomniane, trzeba dać sobie czas na przyzwyczajenie się do dość długich wibracji.

Drobną wadą może być stosunkowo niewielki dystans, który trzeba zachować pomiędzy smartfonem a zegarkiem, by zsynchronizować dane. Na szczęście utracie informacji z tego powodu można łatwo zapobiec, wykonując manualną synchronizację każdego wieczoru. Należę do osób lubiących upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno, więc szybko weszło mi to w nawyk – myślę, że dla wielu użytkowników podobne działania są standardem, nie będą zatem wielką niedogodnością podczas korzystania z zegarka. Warto dodać, że synchronizację można przeprowadzać nawet co kilka dni - zegarek skrzętnie zapamięta wszystkie dane, a potem przekaże do aplikacji na telefonie.

 

PODSUMOWANIE

Roneberg RB18 to całkiem ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym. Lekki i wygodny, wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje, stanowi model doskonały dla wszystkich, którzy chcą kontrolować swoją dzienną aktywność, ale nie zależy im na skomplikowanych funkcjach. Dla profesjonalnego sportowca może być niewystarczający, ale dla osoby regularnie uprawiającej jedynie biegi do tramwaju powinien okazać się strzałem w dziesiątkę.

Specyfikacja techniczna

MODEL: RB18

WAGA: 26 g

WODOSZCZELNOŚĆ: IP67

MECHANIZM: kwarcowy

BATERIA: 120 mAh

EKRAN: OLED, rozdzielczość 64×48 px

CZAS PRACY: 5 dni przy standardowym użytkowaniu, 10 dni w trybie czuwania

SYSTEM: Android 4.4 albo wyższy, iOS 8.0 albo wyższy

ŁĄCZNOŚĆ: Bluetooth 4.0

 

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.