Pierwsze wrażenie 

Lubię, gdy po odpakowaniu przesyłki z opaską do testowania coś mnie w niej zaskakuje. R3 zaskoczył mnie… minimalizmem. Smartband jest umieszczony w prostym, małym, tekturowym pudełku, na którym widoczne są jedynie podstawowe informacje na temat funkcji czy parametrów urządzenia (w dodatku część w formie piktogramów). Sama opaska zapakowana jest w plastikową formę i umieszczona razem z instrukcją. Przyznam, że niesłusznie osądziłam smartband po pudełku – skromne opakowanie w żaden sposób nie zapowiada, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Sam smartband nie odbiega designem od innych modeli. Prosta, estetyczna, minimalistyczna gumowa opaska ma dostosowane miejsce, w które można włożyć właściwy „mechanizm” odpowiadający za wszystkie funkcje. Na pasku znajduje się kilka dziurek, dzięki czemu łatwo można dopasować model do nadgarstka. Bałam się trochę o trwałość zapięcia, ale okazało się, że trzyma bardzo dobrze i zapobiega spadnięciu opaski nawet podczas intensywniejszych ćwiczeń. Dużym plusem dla mnie jest również możliwość łatwej zmiany koloru całego smartbanda. Opaska jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Choć początkowo zachwyciłam się uniwersalną czernią, w której utrzymany był mój model, już chwilę później szukałam innych opcji. Na razie zostanę jednak przy opasce w kolorze czarnym.  

Obsługa w aplikacji

R3 współpracuje z aplikacją Yoho Sports, którą natychmiast polubiłam za szczególnie przyjazny interfejs, prostotę obsługi oraz… dostępność w języku polskim. Angielskim posługuję się swobodnie, jednak zawsze doceniam obecność polskiego w ustawieniach. Yoho Sports pod tym kątem zasłużyła u mnie na solidną szóstkę.

W aplikacji ustawia się wszystkie dane, które będą niezbędne do prawidłowego pomiaru aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Oprócz takich parametrów jak płeć, wiek czy waga należy pamiętać o ustaleniu celu, czyli dziennego minimum wykonanych kroków oraz długości snu. W ustawieniach użytkownik ma dostęp również do pełnego zakresu działań, które może podjąć smartband – to tu można zezwolić opasce na dostęp i powiadamianie o aktywności w poszczególnych aplikacjach, na wybudzanie przy podniesieniu ręki czy na uruchamianie alarmu, gdy osoba nosząca opaskę zbyt długo siedzi w jednym miejscu.

 

Funkcje zegarka

R3 to model wyposażony w malutki, ale bardzo czytelny kolorowy wyświetlacz. Za pomocą przycisku funkcyjnego znajdującego się poniżej można wybudzić opaskę czy przeglądać zapisane przez nią informacje.

W modelu zastosowano czuły moduł odpowiedzialny za pomiar tętna, ciśnienia krwi, a nawet poziomu natlenienia organizmu. Producent naprawdę zadbał o to, by opaska R3 była urządzeniem niemal specjalistycznym. R3 wspiera oczywiście aktywność fizyczną – to w końcu jedna z głównych funkcji smartbandów. Wbudowany krokomierz jest dość dokładny, zegarek na podstawie wyniku uzyskanego przez ten moduł oblicza dodatkowo liczbę spalonych kalorii oraz przebyty dystans. Profesjonalni sportowcy prawdopodobnie nie znajdą w R3 dużego zastosowania podczas treningów, jednak ja jako przedstawicielka osób raczej leniwych (choć szczerze marzy mi się biurko połączone z rowerkiem treningowym) znalazłam w tym modelu duże wsparcie i możliwość poprawienia poziomu własnej codziennej aktywności.

Oprócz pomiaru parametrów związanych ze zdrowym trybem życia smartband może również służyć jako akcesorium usprawniające obsługę samego smartfona. Opaska po połączeniu z telefonem będzie informować o przychodzących połączeniach telefonicznych, aktywności w aplikacjach takich jak Facebook czy WhatsApp, a także odbieranych wiadomościach SMS. Powiadomienia pojawiają się na wyświetlaczu, a dodatkowo uruchamia się moduł wibracyjny zamieszczony w smartbandzie, dzięki czemu nie da się przegapić żadnej informacji.

 

Podsumowanie

Roneberg R3 to smartband mały, ale konkretny. Duży zakres funkcji, łatwa obsługa i kompatybilność z większością urządzeń dostępnych na rynku sprawia, że to dumny przedstawiciel jednej z chętniej wybieranych marek z tej półki cenowej. Nie ma się co dziwić – stosunek jakości do poniesionego kosztu jest w tym przypadku naprawdę doskonały. Moim zdaniem to model szczerze godny polecenia, sprawdzający się w przypadku osób chcących wprowadzić choć odrobinę nowych technologii do swojego codziennego życia.

Specyfikacja techniczna

PRODUCENT: Roneberg

MODEL: R3

WAGA: 25 g

WODOSZCZELNOŚĆ: IP67

BATERIA: litowo-polimerowa, 100 mAh

CZAS PRACY: do 5 dni

SYSTEM: Android 5.0 lub wyższy, iOS 9.0 lub wyższy

ŁĄCZNOŚĆ: Bluetooth 4.0

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.